| Výuka > Prezentace v PowerPointu > Uložení prezentace |

Uložení prezentace

PowerPoint využívá svého vlastního formátu pro ukládání hotové prezentace, ovšem umožňuje i konverzi do jiných formátů, jako jsou grafické formáty GIF, JPG, PNG, TIFF, textové RTF atp.

Kromě těchto základních možností uložení prezentace se nabízí i možnost převodu do podoby WWW stránky pro prostředí internetu (nebo intranetu).

 Tlačítko Uložit z panelu nástrojů Standardní

Toto jsou základní možnosti pro ukládání dat v PowerPointu. Uložení prezentace provedete v nabídce Soubor - Uložit případně stejnojmenným tlačítkem v panelu nástrojů Standardní.

 Doplněk Na cesty - Průvodce

Doplněk Na cesty - Průvodce

Mnohdy ale netušíte, zda na počítači, kde chcete prezentaci promítat bude k dispozici PowerPoint, proto je též nabízen doplněk s názvem Na cesty. Spustit jej můžete také v nabídce Soubor. Po spuštění Vám průvodce nabídne snadný postup pro vytvoření balíčku na cesty. Celkem budete procházet 4 kroky.

  1. vyberete prezentaci, kterou chcete zahrnout do výsledného balíčku
  2. zvolíte umístění, kam se má balíček na cesty vytvořit
  3. vyberete další soubory (propojené soubory a TrueType fonty), které chcete do balíčku přidat
  4. k balíčku přidáte prohlížeč prezentace, pokud jej nemáte nainstalován, bude Vám nabídnuto jeho stažení z internetu

Výsledný balíček můžete například vypálit na CD disk a odnést jej na místo prezentace. Součástí balíčku bude jeden spustitelný soubor a datový soubor. Pokud spustíte soubor PNGSETUP.EXE, průvodce se opět zeptá na místo, kam chcete prezentaci umístit, a po jejím uložení do počítače ji na požádání sám spustí.

02.09.2007, 21:11 vytvořil Administrator