| Výuka > Internetové služby > Elektronické konference |

Elektronické konference

Na internetu se můžete setkat s celou řadou elektronických konferencí. Obecně je dělíme do následujících dvou skupin:

  • e-mailové
  • webové

a tyto je možné ještě dělit na:

  • moderované
  • nemoderované

Pokud se chcete nějaké konference zúčastnit, musíte se do ní přihlásit. Pro tento účel kontaktujete (e-mailem) tzv. správce konference (nemusí to být fyzická osoba, ale může to být stroj - robot), který si Vás zařadí do seznamu "předplatitelů" dané elektronické konference. Pokud jste se rozhodli využívat e-mailové konference, bude Vám vždy do Vaší poštovní schránky doručen e-mail s příspěvky od ostatních uživatelů na dané téma této konference.

Správce konferencí má většinou alespoň dvě e-mailové adresy - jedna slouží pro zasílání příspěvků (na tuto adresu posíláte Vaše příspěvky do konference, aby je mohli obdržet ostatní přihlášení uživatelé) a druhá je určena pro příkazy správci (přihlášení, odhlášení, nápověda, atp.).

Jelikož je na internetu elektronických konferencí obrovské množství, je prakticky nemožné vědět o každé konferenci, která se kde vyskytuje. Můžete si ovšem alespoň částečně pomoci prostřednictvím nějakého vyhledávače nebo katalogu. Na adrese www.serge.cz naleznete rozsáhlý seznam internetových diskuzních fór, do nichž se můžete aktivně zapojit. Velice populární je i Pandora, což je systém pro zakládání a správu e-mailových konferencí.

30.08.2007, 16:04 vytvořil Administrator