| RSS |

RSS kanál

http://www.markonet.cz/news/rss.php
Valid RSS feed.

RSS je formát pro výměnu obsahu založený na XML. Pokud jste až do dnešního dne zjišťovali aktualizace na Vašich oblíbených webech prostřednictvím informačních e-mailů nebo sekcí Novinky, RSS je mnohem jednodušší a pohodlnější řešení.

RSS z pohledu čtenáře

K tomu, abyste mohli začít odebírat RSS kanály budete potřebovat nějaký RSS Reader. Rozšířený a poměrně kvalitní je např. FeedReader. Tento program si stáhnete a nainstalujete. Program se spustí do systémové lišty a nyní do něj musíte přidat sledovaný RSS kanál (New Feed Wizard). Každý RSS kanál je na nějaké URL adrese.

Pokud si tento kanál přidáte do své čtečky, můžete na jeho jméno kliknout a dojde ke stažení kanálu, čímž se Vám zobrazí informace o posledních změnách. FeedReader si také můžete sami nastavit tak, aby stahoval novinky v určitém časovém sledu (Properties - Appearance - Refresh).

RSS z pohledu autora

K tomu, abyste mohli začít využívat RSS kanálu si budete muset vytvořit na svém webu soubor s příponou .rss. To můžete udělat buď ručně nebo využijte např. on-line RSS Creator, který prostřednictvím jednoduchého formuláře RSS kanál vygeneruje a vy si jej pouze zkopírujete do zmiňovaného souboru s příponou .rss, který poté přenesete na Váš web. Tímto způsobem si pak příslušný soubor můžete i modifikovat a po přidání dalších "novinek" jej opět nechat vygenerovat a přenést na web.

Ti pečlivější z Vás si mohou ještě zkontrolovat, zda je kanál validní, k čemuž budete potřebovat RSS Validator, kam zadáte URL adresu Vašeho kanálu a provedete validaci. Pokud kanál projde validací, můžete si pak umístit na své stránky ikonku se srdíčkem, jež je v úvodu tohoto článku nebo ikonku, která je pod tímto odstavcem.

Valid RSS Feed Validator

31.08.2007, 22:27 vytvořil Administrator